איתור נזילות ותיקון צנרת


גילוי נזילות צנרת בבנייןנזילה בצנרת הבית או העסק היא צרה צרורה. הנזילה מעידה על הרבה מאד דברים שהיינו שמחים להימנע מהם, אך המציאות מביאה לכך שהם מתבצעים מתחת לפני השטח. יש אנשים שמחכים עד שהנזילה תיתן אותות משמעותיים – מים המטפטפים מהתקרה, למשל – מה שלרוב מעיד שהבעיה קיימת, חיה, נושמת ולא פשוטה כלל וכלל.

החדשות הטובות הן שבעקבות התפתחויות טכנולוגיות במרוצת השנים, כיום יש שיטות שונות לאתר את הנזילות גם בשלבים מוקדמים שלהן, כשיש חשדות ראשוניים או אפילו כצעד מונע, ובכך להקל על התיקון של הבעיה בצורה ניכרת.

אז איך מגלים נזילות בצנרת?

פעם, על מנת לאתר נזילות בצנרת היה נדרש להיכנס לעובי הקורה  (או יותר נכון הקיר). היה נדרש לשבור קירות ולהיכנס למעמקי המבנה, במטרה לראות בצורה ישירה מה מתרחש וכיצד. הדבר הקשה על ביצוע התהליך, האריך אותו בצורה משמעותית ואף גרר הוצאות משמעותיות עבור השבת הנזק, אם היה ניתן בכלל לעשות זאת.

כיום, הטכנולוגיה מוצאת פתרונות מתקדמים ויעילים פי כמה להשלמת המשימה. הראשון שבהם הוא המצלמה התרמית. זוהי מצלמה שמצלמת אזור מסוים ומבצעת הדמיה ממוחשבת שלו, כאשר בפריים ניתן לראות לצד התמונה הרגילה גם גוונים, שמעידים על הטמפרטורה באותו אזור: טמפרטורה גבוהה (גוונים אדומים) או קרה (כחולים). כאשר מבחינים בהבדלים משמעותיים בטמפרטורה מאחורי קיר, תקרה או רצפה, ובייחוד כאשר מדובר בגוונים קרים, סבירות גבוהה בהחלט שיש כאן נזילה בצנרת. יתרון משמעותי הוא שאפשר לדעת מהו המקור של הבעיה ובכך להתמודד איתו כראוי.

המכשיר המתקדם השני, גם הוא נפוץ במיוחד כיום, הוא מכשיר אולטרה סאונד: כן, אותו מכשיר שאנחנו מכירים מאינספור שימושים ברפואה, גם אם קצת אחרים. העיקרון כאן הוא שמכשירי האולטרה סאונד שולחים אותו לאזור אותו בודקים. איש מקצוע שבקיא בפירוש הקולות האלה יכול להסיק ברמת ודאות גבוהה שהרעשים שהוא שומע – ושלא יכולים כמובן להישמע על ידי אוזן אנושית "רגילה" – הם טפטופים שמעידים על נזילות. מאתר נזילות מקצועי יוכל לדעת מה מקור הנזילה המדויק, מה שמונע גם כן פעולות מיותרות של שבירה והרס.

יש בנמצא גם אמצעים אחרים לאיתור נזילות, אך המצלמה התרמית ומכשיר האולטרה סאונד הם המרכזיים והנפוצים ביותר.

כך מטפלים בנזילה במהירות:

כלל האצבע בתחום, ולא צריך להיות אינסטלטור מוסמך כדי לדעת זאת, הוא שנזילות אינן נפתרות מעצמן. להיפך, בהיעדר טיפול הולם ומוקדם בנזילה, המצב רק הופך ונהיה מורכב יותר. גם כאן יש חדשות טובות, והן שבעל מקצוע בתחום יוכל לספק הן שירותי איתור של הבעיה והן טיפול בה, לעיתים מיידי. אפשר להעמיד מנגד את השנים עברו, בהן היה צורך בשבועות או בחודשים על מנת להתמודד עם הבעיה. מבחינה כלכלית, הכנסת הטכנולוגיה לתוך התמונה מאפשרת להוזיל את עלויות האיתור והטיפול בנזילות.

לקבלת ייעוץ או הצעת מחיר התקשרו לאהרון – 054-5502114