שיפוץ צנרת ביוב

שיפוץ צנרת ביוב הוא אף פעם לא דבר פשוט. המציאות מראה שיש מקרים בהם המורכבות של השיפוץ עולה פלאים, ולו מכיוון שתשתית הביוב מסועפת יותר. המקרה של שיפוץ צנרות במבנים גדולים ובמוסדות ציבוריים עונה על ההגדרה הזו בדיוק, כאשר אין צל של ספק שבמצבים אלה אין ברירה אלא לפנות לחברה המתמחה בעבודות בסדר גודל משמעותי.

שיפוץ צנרת ביובאז למה קשה לשפץ את הצנרת?

כלל האצבע במערכות ביוב הוא שככל שהמערכת אמורה לשרת יותר אנשים, בסופו של יום, כך התכנון, ההקמה וגם התיקון שלה צפויים לעלות ברמת המורכבות שלהם. אם לוקחים בתור דוגמא את משכן הכנסת, ניתן לראות שבמוסד זה יש חדרים על גבי חדרים, תשתיות מגוונות וחלוקה למפלסים. אם מעוניינים לשפץ את צנרת הביוב נדרש להיכנס לעובי הקורה (או הקירות) ולראות איך מספקים מענה מקיף לכל אחד מהרכיבים הרבים של מערכת הביוב.

בעיה נוספת שחשוב להדגיש היא שפוטנציאל הבלאי של המערכות במבנים גדולים או ציבוריים, בהמשך לכך, נוטה להיות גדול – ולו מכיוון שהמערכות נמצאות בשימוש מאסיבי הגדול מאשר מבנים פרטיים. המערכות של היום אמורות להחזיק מעמד שנים על גבי שנים, אך דבר לא מובטח. מה גם שלעיתים מראש ההתקנה של הצנרת נעשית בצורה מרושלת ולא מקצועית, במטרה לחסוך בעלויות או עקב רמה מקצועית לא גבוהה של הגורם המבצע.

אם לוקחים בחשבון את העובדה שהאחריות על תחזוקת הצנרת וטיפול בתקלות בה נופלת לעיתים אל בין הכסאות במבנים גדולים – כי הרי לא תמיד ברור מי אמור להיות אחראי על מה – מבינים מדוע פוטנציאל הבעיות עוד גדל.

כך עושים זאת נכון

כאשר חושדים כי דבר מה בצנרת הביוב אינו פועל כשורה, או אפילו כפעולה מונעת, חשוב לפנות למשפצים מהשורה הראשונה. אסור לשכוח שבעיות בצנרת ביוב אינן נפתרות בעצמן, אלא רק מחמירות עם הזמן בהיעדר טיפול הולם. ככל שמוצאים את הבעיה מהר יותר וככל שממהרים לטפל בה, כך העלויות מצטמצמות במידה ניכרת.

יש לוודא שהחברה הנבחרת היא אכן מומחית בתחום, בעלת הסמכות הנוגעות לתחום פעילות זה וגם מחזיקה בציוד שמאפשר לה לבצע משימה בכל סדר גודל. הציוד עצמו צריך לסייע לאתר קודם כל את הבעיות האפשריות בצנרת הביוב, למשל סתימות או בלאי, ובהמשך לכך לטפל במהירות ברכיבים הבעייתיים: נניח אטימה של הצנרת, ציפוי שלה בחומרים חזקים שיחזיקו מעמד לאורך זמן ועוד.

חיפוש פשוט, אפילו כזה הנעשה באמצעות האינטרנט, עשוי להצביע על לא מעט חברות שעשויות להעניק את השירות הזה. במעמד הבחירה של החברה חשוב מאד לוודא את הניסיון שלה לא רק בעבודות שיפוץ כלליות של הצנרת, אלא גם (או אפילו בעיקר) בעבודות בסדרי גודל משמעותיים שכאלה. מומלץ לסקור את רשימת הלקוחות של החברה ולוודא שהיא כוללת מבנים גדולים.

לקבלת ייעוץ או הצעת מחיר התקשרו לאהרון – 054-5502114