צילום צנרת ביוב

צילום צנרת ביובהמציאות מראה שאין בית או מבנה ישראלי אשר חסינים בפני נזילות או מפגעי צנרת אחרים באופן מוחלט. זוהי צרה צרורה עקב אלף ואחת סיבות, וגם מכיוון שאיתור הבעיה אינו דבר פשוט כלל וכלל – כאשר ה"תסמינים" הפיזיים שלה מופיעים, זה עלול להיות מאוחר מדי. רק פתרונות של צילום צינורות ביוב, שמתבצע כיום באמצעות כלים טכנולוגיים מהשורה הראשונה, יכולים להתמודד עם הבעיה בצורה מהירה, יעילה ואפילו זולה.

למה צריך צילום צנרת?

מטרת העל של צילום צנרת, כפי שנרמז מעלה, היא לאתר תקלות, נזילות ובעיות בצנרות השונות. באמצעות הצילום אפשר לראות האם ישנו נזק מסוג מסוים בצנרת, כמו גם לאתר בעיות שנסתרות מהעין בדרכים אחרות: נזילות או רטיבות, למשל. הטכנולוגיה של היום, אליה נתייחס בהמשך, מאפשרת להסיק בסבירות גבוהה על המיקום המדויק של הבעיה וכן על חומרתה, מה שמאפשר להתאים את הטיפול. בהמשך לכך, הרי שבאמצעות הצילום ניתן לאתר בעיות גם בשלבים הראשוניים שלהן, והרי כלל ידוע בתחום האינסטלציה הוא שדברים לא נפתרים מעצמם, אלא רק הופכים למורכבים ולחומרים יותר בהיעדר טיפול הולם.

כך מצלמים צינורות ביוב

מעצם המיקום של הצינורות מאחורי קירות, תקרות או אפילו רצפות, ברור מדוע הצילום שלהם הוא עסק מורכב. לפני כמה עשרות שנים, לא היה למעשה פתרון ראוי. כדי לנסות ולאתר את הנזילה, לא הייתה ברירה אלא להתחיל במלאכת ההרס והפירוק של קירות הבית, מה שהביא לחוסר נוחות, גרם לנזקים, האריך את התהליך ואף ייקר אותו.

במהלך השנים נכנסה הטכנולוגיה לשדה המשחק ושינתה אותו מ-א' ועד ת'. הדרך הראשונה לבצע צילום צינורות ביוב, שהיא גם הנפוצה מכולן, היא שימוש במצלמות תרמיות. אלו הן מצלמות שבנוסף לצילום ה"רגיל" מבצעות הדמיה ממוחשבת של הפריים מבחינת הטמפרטורות שלו, תוך הצגת גווני כחול או אדום על פי הטמפרטורות (עבור טמפרטורות נמוכות וגבוהות, בהתאמה). באמצעות ההבדלים בטמפרטורה אפשר להסיק בסבירות גבוהה על נזילות שמתפתחות מתחת לפני השטח, ובכך לאתר את מיקום הנזילה ולטפל בה בצורה יעילה.

דרך מתקדמת אחרת לצלם צינורות מים וביוב מכניסה לתמונה את אחד החברים הטובים ביותר של האדם הטכנולוגי במאה ה-21 – הרובוטים. גורמים מקצועיים בתחום מתפעלים רובוט זעיר, שיכול להיכנס גם למקומות בעלי גישה בעייתית עד בלתי אפשרי בשלל מצבים אחרים. על גבי הרובוט מותקנת מצלמה, כאשר המפעילים יכולים לצפות בתמונה שלה ואף לסובב את ראש הרובוט (ועקב כך גם את המצלמה) ב-360 מעלות. התמונה שמתקבלת במצלמות איכותיות לא משאירה, ברוב המקרים, מקום של ספק לגבי הימצאות הבעיה, אם זו קיימת.

מומלץ לפנות לחברות המצלמות קווי ביוב בכל פעם שיש חשד ולו הקטן ביותר לבעיה במערכת האינסטלציה, כשהמלצה אחרת היא לעשות זאת באופן תקופתי: למשל, אחת למספר שנים או לפני המעבר לדירה חדשה (ובטח ובטח דירה ישנה).

לקבלת ייעוץ או הצעת מחיר התקשרו לאהרון – 054-5502114